اخبار سایت
انتخاب گروه :
انتخاب بهترين طراح براي فروشگاه خرده‌فروشي - قسمت دوم
۲۱ / ۵ / ۱۳۹۶

انتخاب بهترين طراح براي طراحی هایپر مارکت ، طراحی سوپرمارکت و سایر فروشگاههای خرده‌فروشي

در بخش اول این مطلب ، تأكيد كرديم كه براي طراحی فروشگاهی كه بتواند فروش داشته باشد و صرفاً زيبايي و جذابيت بصري نداشته باشد، بايد از طراحان حوزه خرده‌فروشي كمك خواست، چرا كه در اغلب موارد، متخصصان طراحی داخلی ، به دليل ناآشنايي با اصول تبليغات و بازاريابي در فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي، فقط روي جنبه‌ي زيبايي و جذابيت دكوراسيون و طراحی فروشگاه  تمركز مي‌كنند، در حالي كه ممكن است فروشگاه در اوج جذابيت خود، نتواند آنطور كه بايد، مشتريان را به سمت خود جذب كند. در اينجا نيز به ساير نكات در اين رابطه مي‌پردازيم:

متخصص بازاريابي و تبليغات بصري يا متخصص دكوراسيون داخلي؟

در بسياري از مواقع، متخصصان طراحي و دكوراسيون داخلي ادعا مي‌كنند كه در بازاريابي و تبليغات بصري هم تخصص دارند. در حالي كه به‌واقع اينطور نيست. در رابطه با دكوراسيون فروشگاه خرده‌فروشي، ديدگاه و طرح ذهني من و شما تأثير چنداني ندارد. وقتي داريم درباره طراحي دكوراسيون داخلي صحبت مي‌كنيم، سليقه حرف اول را مي‌زند، چون مهمترين مسئله، جذابيت و زيبايي است. اما وقتي پاي طراحي فضاي فروشگاه به ميان مي‌آيد، حرف اول وآخر را صداي دَخل صندوق مي‌زند، چون مهمترين اولويت در رابطه بادکوراسیون داخلی فروشگاه اين است كه طرحي‌ كه براي آن ارائه مي‌شود چقدر مي‌تواند فروش را افزايش دهد و سودآوري داشته باشد، نه اينكه فقط فروشگاه را زيبا و جذاب جلوه دهد.
اين مهمترين نكته‌اي است كه براي هر نوع بازاريابي و تبليغات بصري در فضاهاي فروشگاه بايد مد نظر قرار بگيرد. هرگونه كم و كاست در طراحي و اجراي فضاي فروشگاهي بايد با انجام اصلاحات لازم برطرف شود تا فضا بتواند مشتري جذب كند و فروش و گردش پولي بيشتر ايجاد كند. همه طراحان در كار خود اشتباهاتي دارند. آنهايي كه ضعيف يا تازه‌كار هستند، مصرانه تأكيد مي‌كنند كه طرحي كه ارائه دارده‌اند بي‌عيب و نقص است و اگر سطح فروش پايين است، اين ارتباطي با طراح و اجراي آنها ندارد.
دنباله اين مبحث را در بخش سوم اين مطلب دنبال كنيد.


دانلود کاتالوگ
شركتهای وابسته
Monoshelf
قفسه و تجهيزات فروشگاهی
Acmecoolant
يخچال و فريزر فروشگاهی
Polytrolly
چرخ خرید فروشگاهی
Dinagroup
شركت هولدينگ
تماس با ما
 SMS +98 21 22 19 49 40
75 27 19 22 21 98+
40 49 19 22 21 98+
info@dinadesign.ir
تهران، اقدسیه، اتوبان ارتش، بلوار شهيد مژدی، خیابان شفیعی، نبش کوچه شقایق، پلاک 5

© کلیه حقوق مادی و معنوی تصاویر این سایت متعلق به شرکت طراحان فرادید دینا می باشد و استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.