اخبار سایت
انتخاب گروه :
چگونه فروشگاه خرده‌فروشي‌تان را براي مشتريان محيا كنيد - قسمت سوم
۴ / ۶ / ۱۳۹۶

آيا هایپر مارکت یا فروشگاه شما براي فروش كالا آمادگي دارد؟


در بخشهای قبل اين مطلب، به لزوم و اهميت فرآيند ريكاوري در مديريت فروشگاه و تسهيل فرآيند فروش براي پرسنل و بهبود فرآيند خريد براي مشتريان اشاره كرديم. سپس به بخش‌هاي صندوق فروشگاه و منطقه فروش (محل عرضه كالاها در فروشگاه) اشاره كرديم و فرآيند ريكاوري را در اين بخش‌هاي فروشگاه بررسي كرديم. در اين قسمت از مطلب نيز به بررسي فرآيند ريكاوري در بخش انبار فروشگاه، دفتر مديريت و ساير بخش‌هاي فروشگاه خواهيم پرداخت.

انبار فروشگاه

گاهي پرسنل و مديران فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي چنان درگير فرآيند فروش و مديريت مشتريان مي‌شوند كه توجه به اين بخش از فروشگاه را از قلم مي‌اندازند. به قول معروف، ”از دل بروند هرآنكه از ديده برفت!“ طي فرآيند ريكاوري در ساير بخش‌هاي فروشگاه، زمان مناسبي است تا به اتاق انبار فروشگاه نيز توجه شود:
• فضاي كار در انبار را نظافت كنيد، سطل زباله‌ها را خالي كنيد و كارتن‌ها و جعبه‌هاي خالي و بلااستفاده را دور بيندازيد.
• در صورتي كه فضا و شرايط مناسب وجود دارد، كالاهايي را كه دارند در انبار فروشگاه خاك مي‌خورند را در قفسه‌ها و در محل‌هاي مناسب‌شان بچينيد و در معرض ديد مشتريان قرار دهيد.
• ابزارهايي مانند قيمت‌زن، برچسب‌زن، آويزها و لوازم جانبي قفسه‌ها و سازه‌هاي فروشگاه را كه در گوشه و كنار انباري افتاده‌اند را مرتب كنيد و موارد بلااستفاده را دور بيندازيد.
• درب و مسير خروج اضطراري را با كالاها و وسايل مختلف شلوغ و مسدود نكنيد تا در صورت امكان بتوانيد از آن استفاده كنيد و جان خود را نجات دهيد.

طراحی هایپر مارکت

دفتر فروشگاه

از آنجايي كه دفتر فروشگاه معمولا دور از ديد مشتريان است، بنابراين بسياري از پرسنل فروشگاه‌هاي خرده‌فروشي، به آراستگي و نظم در اين بخش از فروشگاه توجه چنداني ندارند. توصيه مي‌شود كه طبق برنامه زمان‌بندي‌شده، دفتر فروشگاه را نيز تحت فرآيند ريكاوري قرار داده و سر و سامان دهيد.
• پول‌هاي نقد، اسناد و مدارك و چك و اوراق ارزشمندتان را در جاي مطمئن و امني قرار دهيد.
• فاكتورها، رسيدها، صورت‌حساب‌ها، بارنامه‌ها و اسناد خريد مربوط به محموله‌هاي هر روز يا هر هفته را بطور جداگانه بايگاني كنيد.
• در صورت لزوم، از فايل‌هاي ذخيره شده در رايانه دفتر فروشگاه نسخه پشتيبان (بك آپ) تهيه كنيد.


طراحی سوپرمارکت

دانلود کاتالوگ
شركتهای وابسته
Monoshelf
قفسه و تجهيزات فروشگاهی
Acmecoolant
يخچال و فريزر فروشگاهی
Polytrolly
چرخ خرید فروشگاهی
Dinagroup
شركت هولدينگ
تماس با ما
 SMS +98 21 22 19 49 40
75 27 19 22 21 98+
40 49 19 22 21 98+
info@dinadesign.ir
تهران، اقدسیه، اتوبان ارتش، بلوار شهيد مژدی، خیابان شفیعی، نبش کوچه شقایق، پلاک 5

© کلیه حقوق مادی و معنوی تصاویر این سایت متعلق به شرکت طراحان فرادید دینا می باشد و استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.