اخبار سایت
انتخاب گروه :
چگونه فروشگاه خرده‌فروشي‌تان را براي مشتريان محيا كنيد - قسمت چهارم
۷ / ۶ / ۱۳۹۶

آيا فروشگاه شما براي فروش كالا آمادگي دارد؟

در بخش های قبلی اين مطلب، به لزوم و اهميت فرآيند ريكاوري در مديريت هایپر مارکت یا سوپرمارکت و یا هر فروشگاه دیگری و همچنین تسهيل فرآيند فروش براي پرسنل و بهبود فرآيند خريد براي مشتريان فروشگاه های خرده فروشی اشاره كرديم. سپس به بخش‌هاي صندوق فروشگاه و منطقه فروش (محل عرضه كالاها در فروشگاه) اشاره كرديم و فرآيند ريكاوري را در اين بخش‌هاي فروشگاه بررسي كرديم. در اين قسمت از مطلب نيز به بررسي فرآيند ريكاوري در بخش انبار فروشگاه، دفتر مديريت و ساير بخش‌هاي فروشگاه خواهيم پرداخت.

ساير فضاهاي فروشگاه براي ريكاوري

ريكاوري فروشگاه مي‌بايست شامل نظافت و پاكسازي فضاهايي مانند سرويس بهداشتي (با درجه اهميت بالا)، اتاق استراحت پرسنل فروشگاه، و اتاق پرو (در فروشگاه پوشاک ) نيز باشد. در صورتي كه فروشگاه داراي اتاقي به عنوان رختكن براي تعويض لباس پرسنل است، سازماندهي و نظافت آنجا نيز حائز اهميت است. در هيچ يك از اين فضاها، نبايد كالايي قرار بگيرد يا انبار شود. به خاطر داشته باشيد كه سرويس بهداشتي فروشگاه، فضاي اضافي براي ذخيره و نگهداري از كالاها تلقي نمي‌شود.
مدت زماني كه صرف ريكاوري فروشگاه خرده‌فروشي مي‌شود بسته به وسعت و حجم فضاي فروشگاه و تعداد پرسنلي كه در آن مشغول به كارند متفاوت است. براي اينكه نقطه‌اي از قلم نيفتد بهتر است براي تمام قسمت‌هاي فروشگاه چك‌ليستي آماده شود و هر قسمتي كه تحت ريكاوري كامل قرار ميگيرد در فهرست تيك مي‌خورد. بهتر است كه هر قسمت از فروشگاه به يك نفر براي ريكاوري سپرده شود و هر يك از پرسنل مسئول ريكاوري منطقه مربوط به خود است تا آن را براي رفت و آمد و خريد مشتريان آماده كند. نكته مهم اينجاست كه هر چه ريكاوري زود به زود انجام شود، مقدار و حجم كاري كه بايد انجام شود كمتر خواهد بود.

 طراحی هایپر مارکت
دانلود کاتالوگ
شركتهای وابسته
Monoshelf
قفسه و تجهيزات فروشگاهی
Acmecoolant
يخچال و فريزر فروشگاهی
Polytrolly
چرخ خرید فروشگاهی
Dinagroup
شركت هولدينگ
تماس با ما
 SMS +98 21 22 19 49 40
75 27 19 22 21 98+
40 49 19 22 21 98+
info@dinadesign.ir
تهران، اقدسیه، اتوبان ارتش، بلوار شهيد مژدی، خیابان شفیعی، نبش کوچه شقایق، پلاک 5

© کلیه حقوق مادی و معنوی تصاویر این سایت متعلق به شرکت طراحان فرادید دینا می باشد و استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.